6 טעויות QA וכיצד להימנע מהן

אלקלינג מעביר את חוכמתו

שבע שנות ניסיון בענף אבטחת האיכות בפיתוח תוכנה נותן לי את הביטחון ההזוי להתיישב בכיסא הנדנדה שלי, לאסוף את הצעירים מסביב ולהתחיל סיפור על איך שהיה בימים הטובים, הטעויות שעשיתי ומעצבנות. לנדנד לג'וניור ללמוד מהליקויים שלי. כשאני מסתכלת ביודעין אל תוך האש המתפצפצת (כן, יש עכשיו שריפה, תמשיך עם הפנטזיה) אני מאמצת במבט רוח מבט נוקב ומתחיל להטיף. להלן שש טעויות QA ואיך להימנע מהן!

1. תשכחו מהתמונה הגדולה יותר

כשאדם מתחיל כבחן זוטר ויש לו את ההתרגשות של גור כלבים מנוחה היטב, זה בלתי נמנע לפעמים לשכוח את התמונה הגדולה יותר. זה כאשר ג'וניור ממלא את לוח הג'ירה שלי בשיפורים, פיקסלים שלא מיושרו, סמלים שהם מעט מחוץ למרכז וחסרים פסיקים שבועיים לפני שאני צריך להגיש מועמד לשחרור סופי. זו גם הדרך המהירה ביותר לראות אותי מתמלאת יתר. מה שאני צריך בשלב זה הוא הבטחה כי התכונות העיקריות עובדות, שום דבר לא נשבר, קריסות הם זיכרון רחוק, והיישום ידידותי למשתמש ונגיש בקלות - לא בדיקת דקדוק ושלמות ממשק המשתמש.

הדבר הטוב ביותר בבודקים חדשים הוא להיטותם האינסופית למצוא כמה שיותר באגים ולהוכיח את עצמם בעלי ערך. עם זאת, הדבר הגרוע ביותר בבודקים חדשים הוא הלהיטות האינסופית שלהם למצוא כמה שיותר באגים ... אתה יודע איך זה נגמר. לפעמים הם נוטים להתמקד בפרטים קטנים קטנים ברגעים הגרועים ביותר. עדיפות היא דבר שנלמד ועם הזמן מתחילים להבין כי יש זמן נכון להגיש טריוויאליות ותאריך יעד מפחיד מתקרב הוא כנראה לא הזמן הזה.

2. הוסף סוגיות המבוססות על רגשותיך

אני חושב שהסמל הזה ייראה טוב יותר אם הוא היה כתום במקום כחול. אני מרגיש שההיגיון הזה קצת קשה להבנה ולכן אני מרגיש שאנחנו צריכים להוסיף לפחות ארבעה חלונות קופצים נוספים. לא! בודקי ג'וניור לא זוכים להציע הצעות. האם זה קשה מדי? אוקיי, הרשו לי לנסות שוב, הבוחנים הזוטרים יביאו הצעות בזמן הנכון לאנשים הנכונים.

כאשר אנו מתחילים בפיתוח תכונה או מודול בתחילת הפרויקטים, בדרך כלל כל ההצעות מתקבלות בברכה. עלינו לחשוב בצורה יצירתית מכיוון שאנו צריכים לחשוב על כל מקרי הקצה והתרחישים האפשריים של המשתמשים על מנת לכתוב מקרי בדיקה מפורטות ומלאים. זה כאשר אדריכלי הפתרונות והמעצבים מועדים ביותר להקשיב להצעות ולהתחשב ברעיונות שלנו.

אם אתה באמת מאמין שהקלט שלך הוא בעל ערך וביצעת את המחקר שלך, קדימה לסנוור אותנו. עם זאת, אם תזרימי העבודה, העיבוד וההצעות שלנו כבר מאושרים, מיושמים ונבדקים, בדרך כלל מאוחר מדי לשנות דברים, לא משנה כמה הרעיונות שלך יהיו גדולים. ולעולם לא תגיש באגים בהתבסס רק על העדפותיך שלך.

3. תשכח מהקיום של המעצב שלך

אם כבר מדברים על רינדומים, זרימות עבודה וסוגיות עליהם, אין דרך מהירה יותר לאויב לממן את המעצב שלך מאשר לעבור על הראש ולהוסיף שיפור בעבודה שלהם או גרוע מזה - באגים בעיצובים שלהם. אני אוהב את המעצבים שלי ואני מאוד בוטח בכישוריהם שאם הם עיצבו פיצ'ר בדרך אחת, אז יש להם סיבה טובה מאוד לגבות את זה. אני יודע כמה מאמץ הם משקיעים בחקר רעיונות שונים ואני יודע שהם בדרך כלל בשיתוף פעולה הדוק מאוד עם הלקוח וכנראה שהם מודעים יותר לדרישות הלקוח של ממשק המשתמש ממה שאני.

אם עלי להיות כנה לחלוטין, אני עדיין עושה לפעמים את הטעות הזו ובלהט של הרגע, מחליט להוסיף משהו לפיצ'ר בלי להתייעץ תחילה עם המעצב שלי. אני עושה את זה בכוונה הטובה ביותר לשפר משהו, אבל הכוונה הטובה ביותר שלי משמעותה מעט אם אני משבשת את התהליך המוסכם ומוסיפה עיכוב בלתי צפוי.

4. משוך את החברים שלך

אהההה, devs יכולים להיות מאיימים, devs יכולים להיות מרגיזים, devs יכולים להיות יהירים ומרוטנים. אבל devs הם תמיד החבר הכי טוב שלך, תמיד! אז אתה מנסה כמיטב יכולתך וליצור קשר אמין. אתה הולך ואתה טוחן עד שיסבלו אותך, אתה מעז לומר אפילו כמוך. כי devs שמח = QAs שמח. גם אם אתה צריך לשמוע פי אלף "זה לא באג, זה תכונה", אתה נושך את הלשון שלך ומתמיד. אם אתה לא מאמין למשה שלך אומר לך, אתה יכול לגשת לבכורה ולבקש חוות דעת שנייה. אבל באופן אידיאלי, עדיף שתקיים שותפות אמינה. עליכם לסמוך על החוויה שלהם ואז הם יסמכו על היכולת שלכם. זוהי סימביוזה יפהפיה אך שברירית.

אנשי השירות צריכים לסמוך שיש לך את הגב, שלמרות שאתה רוצה לשבור את הקוד שלהם, אתה עושה זאת בכוונה הטובה ביותר ולטובת הכלל. ואתה צריך לסמוך שלפעמים, לעתים רחוקות מאוד, באג הוא אכן תכונה. :)

הדרך המהירה ביותר להשתחרר מ- dev btw היא כאשר אתה בוחן מודול שביצע חצי פעולה ומוסיף חבורה של באגים על דברים שעדיין לא מיושמים. תן להם זמן, אל תמהר אותם ונסה להחזיק בהתלהבות שלך עד שיסיימו את חלקם והחלק שלך יכול להתחיל.

5. נניח שאתה טוב מדי לתיעוד

אההה, זה אני על קצה המזלג. המשימה המייגעת ביותר עבורי היא כתיבת מקרי בדיקה או שינוי הקיימים עם תרחישים חדשים ומידע שחשפתי במהלך הבדיקה. כשאתה אוסף תאוצה ובודק ביטחון, אתה מתחיל להשמיט את היסודות. אתה מוצא את עצמך בלחץ מדי מכדי לטרוח לעקוב אחר תבנית רשימת בדיקה, כך שתעשה זאת בזיכרון ללא שמץ של תוצאותיך. אתה כל כך בטוח ביכולתך שאתה שוכח שכל בדיקה צריכה להיות טביעת רגל גלויה. במיוחד אם אתם מטפלים בפרויקט בעצמכם ויודעים כל פרט קטן עליו, אתם שוכחים את הצורך לתעד וזה יכול כל כך בקלות לחזור ולנשנש אתכם בתחתית.

אני אשם בכך ובזמן הארוך דילג על כמה צעדים על מנת שיהיה לי יותר זמן למשימות אחרות. אבל במקרים מסוימים המילה הכנה שלך לא משנה אלא אם יש לך מסמך לגבות אותך. אם אתה אומר למשל שמשהו הוא רגרסיה מכיוון שהיה עובד בעבר ללא רבב ואז מישהו מבקש ממך להראות להם הוכחה לכך ואינך יכול, זה נראה לא מקצועי. אתה אף פעם לא יודע מתי תעבור לפרויקט אחר או שמישהו אחר צריך להשתלט על העבודה שלך ומישהו אחר זה יאבד לגמרי אם לא עשית את העבודה שלך.

6. לא עושה את העבודה

נניח שהפרויקט שלך הוא יישום סלולרי הנתמך ב- Android ו- iOS. בוחן זוטר בודק טלפון אנדרואיד ורואה התרסקות. ג'וניור אקסטטי, התרסקות זה עניין גדול אז הם ממהרים להוסיף את זה לג'ירה בהקדם האפשרי ולהעלות את האזעקה. מה שהם שוכחים זה כל הצעדים האחרים שצריך לעשות לפני שמוסיפים באג, ובמיוחד צעד חשוב. יש קצת עבודות יסוד לפני שמוסיפים בעיה. דבר ראשון הוא לבדוק במערכת ההגשה, תהיה אשר תהיה, כפילויות. אף אחד לא אוהב כפילויות והם גורמים לך להיראות מרושל! השנייה היא לבדוק עוד כמה מקומות כדי לראות אם הבעיה היא ספציפית למכשיר, ספציפית לפלטפורמה או כללית. כך שעדיף לבדוק טאבלט אנדרואיד ואז מכשיר iOS וכו '. זה גם מועיל לאסוף כמה יומנים כך שהמחשב יכול לחסוך זמן מה לנסות להעתיק ולבדוק במהירות את היומנים במקום. כדאי גם לראות באיזו תדירות ניתן לשחזר את הנושא, האם זה קורה בכל פעם או קצת יותר באופן אקראי. בדקו את הצעדים המדויקים לגיליון ובדקו אולי יצירות וגרסאות קודמות כדי לראות אם מדובר ברגרסיה שהוצגה לאחרונה או שהיא הייתה שם והחמצה לאורך כל הדרך.

טעויות אלה הן חלק נפוץ ממסע QA והן מהוות צעד טבעי לתהליך הלמידה. כעת, לאחר שעברתי את המטען היקר הזה של מורשת בדרך, אנא הודע לי בתגובות למטה אם אתה אשם באחת מהטעויות האלה או שאולי יש עוד חטאי QA בלתי נסלחים שפספסתי.